26/08/202007:44

Προκριματικά Champions League: Τρομερός ΠΑΟΚ με σούπερ Τζόλη «τιμώρησε» (3-1) την Μπεσίκτας και προκρίθηκε

O ΠΑΟΚ με μια εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε 3-1 της Μπεσίκτας στην Τούμπα και πέρασε στον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League.

Οι Θεσσαλονικείς με ένα απίστευτο πρώτο μισάωρο στο παιχνίδι έριξαν στο… καναβάτσο της ομάδα της Κωνσταντινούπολης και έδειξαν ικανοί για μεγάλα πράγματα φέτος. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα ήταν ο 18χρονος Χρήστος Τζόλης που σημείωσε δύο τέρματα, ενώ έδωσε την ασίστ στον Δημήτρη Πέλκα για το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ.

Η Μπεσίκτας μείωσε με τον Λάριν στο 37′, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσε να απειλήσει περισσότερο τον Δικέφαλο που είχε τις στιγμές του και στην επανάληψη για μια πιο ευρεία νίκη. Στο σημερινό παιχνίδι ο ΠΑΟΚ έδειξε πολύ επικίνδυνος τις αντεπιθέσεις με τους «ασπρόμαυρους» να… τρέχουν τους φιλοξενούμενους σε όλο το ματς.

Πηγή: iefimerida.gr