27/10/201918:52

Π.Α.Ο Βάρδας – Παναργειακός (1-1)

Ισοπαλία 1-1 για τον Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ-Ι.Ε.Κ ΣΜΑΡΝΑΚΗ στο γήπεδο Γρ. Καλάκος απέναντι στην μαχητική ομάδα του
Παναργειακού που έπαιζε με 9 παίχτες από το 44′ λεπτό λόγω των αποβολών του Εμέκα και Φλεβάρη με δεύτερες κίτρινες κάρτες.

Ο αγώνας :
5′ γκολ για την Βάρδα με κεφαλιά Νικολόπουλου από κόρνερ του Χριστόπουλου και μετά από ωραίο γύρισμα Νικολακοπούλου στο πρώτο δοκάρι.

22′ ο Vaz ξέφυγε από δεξιά , μπήκε στην περιοχή αλλά το πλασέ του κόντραρε σε αμυντικούς και έφυγε κόρνερ.

28′ ο Ντόμας από δεξιά δεν πρόλαβε να γυρίσει στον Vaz μέσα στην περιοχή.

34′ σέντρα Χριστόπουλου από αριστερά ο Ντόμας προσπάθησε το γύρισμα ενώ ήταν σε καλή θέση για σούτ.

39′ σέντρα Σαμπανέϊ , σουτ έξω από την περιοχή του Παναγάκης έφυγε άουτ.

42′ αποβολή για τον Εμέκα του Παναργειακού με δεύτερη
κίτρινη για επικίνδυνο παίξιμο.

44′ με 9 ο Παναργειακός λόγω δεύτερης κίτρινης από τον Φλεβάρη για φάουλ από πίσω πάνω στον Λιόση.

57′ μεγάλη ευκαιρία με τον Vaz όταν έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά μετά από γύρισμα του Ντόμα.

81′ γκολ για τον Παναργειακό με τον Τσιρλίδη με ωραία ενέργεια.

88′ μεγάλη ευκαιρία όταν  σουτ του Νικολόπουλου έδιωξε πάνω από την τελική γραμμή σε κόρνερ αμυντικός του Άργους.

Τέλος Αγώνα 1-1.