14/11/201913:01

Ολυμπιονίκης Αρχ. Ολυμπίας: Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ νίκησε τη Σπάρτη φθάνοντας στην 3η νίκη σε 4 αγώνες

Με μία καθαρή νίκη (3-0 σετ) απέναντι στην ομάδα της Σπάρτης έκανε το 3 στα 4 η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιονίκη την Κυριακή που μας πέρασε.

Τα κορίτσια του Κώστα Τσούμα παρόλο που είχαν ελλείψεις (εκτός από την αρχηγό Μαστοροπούλου Μαρία απουσίαζε και η ακραία Αντωνοπούλου Φωτεινή λόγω θλάσης στους ραχιαίους) μπήκαν αποφασισμένες και συγκεντρωμένες από την αρχή του παιχνιδιού και δεν άφησαν τις αντίπαλες να περάσουν μπροστά στο σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Τα σετ τελείωσαν με 25-18, 25-19 και 25-21 και οι γυναίκες μας πανηγύρισαν την τρίτη τους νίκη στη Β Εθνική μέσα στο κατάμεστο κλειστό της αρχαίας Ολυμπίας. Ο επόμενος αγώνας των κοριτσιών μας είναι στη Ναύπακτο εναντίων της Ομόνοιας Ναυπάκτου την Κυριακή 17/11 στις 19:00.