Γ’ Εθνική -6ος Ομιλος: Φοίβος Κρεμαστής Ρόδου – ΠΑΟ Βάρδας 1-1 – Πήραν το «Χ» οι πράσινοι

Πήρε το «Χ» ο ΠΑΟ Βάρδας εκτός έδρας σήμερα στη Ρόδο με σκορ 1-1 με την τοπική ομάδα του Φοίβου Κρεμαστής κάνοντας ένα ακόμη καλό παιχνίδι και παραμένοντας στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας του 6ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Σε ένα ματς που η νίκη αποτελούσε …μονόδρομο για τον γηπεδούχο Φοίβο Κρεμαστής που έχει μείνει βαθμολογικά στις τελευταίες θέσεις στην κατάταξη του ομίλου και ήθελε το ”τρίποντο” για να διατηρήσει ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία οι «Πράσινοι» του ΠΑΟ Βάρδας ήταν καλύτεροι στο Α’ Ημίχρονο που έχασαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ και πέτυχαν μάλιστα ένα στις καθυστερήσεις του προηγούμενοι στο σκορ στο ημίχρονο με 0-1.

Ομως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι  μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, δημιούργησαν φάσεις και κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ σε 1-1. Σκορ που έμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα και συνολικά οι παίκτες του ΠΑΟ Βάρδας αρκέστηκαν στον ένα βαθμό που απέσπασαν εκτός έδρας.

Στο 45+1′ χτυπήθηκε φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟ Βάρδας σε πολύ καλή θέση κι ο Μπούνας με εξαιρετική εκτέλεση έγραψε το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 60′ ήρθε η ισοφάριση σε 1-1 για τους γηπεδούχους με ωραία ενέργεια και σουτ του Αρφαρά.

Οι συνθέσεις

Φοίβος (Σ. Ορφανίδης): Μιχαλάκης, Καραγεωργίου (77′ Ταφάνι), Χατζησάββας, Τερζίου, Παϊζάνος, Νικήτας, Γαργάλης (84′ Μπανουσάι), Πατσίλης, Αρφαράς, Γκινής, Τζελάι (66′ Κουδούνης), (στον πάγκο και οι, Γιαννούλης, Παπασταμάτης, Μπούτσκα, Στελλάς).

ΠΑΟΒ (Μ. Τσίρκοβιτς): Δημόπουλος, Ντάζος (74′ Ξύδης), Αγουρίδης (68′ Γούρμος), Δ.Νικολόπουλος, Πέκεζ, Γ.Πολίτης, Μπούνας, Ντόμας (74′ Ραμαντάνης), Θ.Νικολόπουλος (46′ Π.Πολίτης), Μικελάτος, Ζέλιος, (στον πάγκο και οι, Λαδάς, Σώκαλης) – Απών ο τιμωρημένος Λιόσης (που πάντως μετέχει στην αποστολή αφού υπολογίζεται για το αμέσως επόμενο ματς με τον Διαγόρα Ρόδου)