07/08/202000:11

Europa League, Γουλβς-Ολυμπιακός 1-0: Άδοξος αποκλεισμός λόγω VAR και διαιτητή – Δεν «είδε» πέναλτι στον Ελ Αραμπί

Η Γουλβς επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού χάρη στο πέναλτι του Χιμένες στο ξεκίνημα του αγώνα και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτο ματς, προκρίθηκε στα προημιτελικά του Europa League

Ο Ολυμπιακός φιλοξενήθηκε από τη Γουλβς στη ρεβάνς του 1-1 του Γ. Καραϊσκάκης για τους 16 του Europa League και οι λύκοι άνοιξαν το σκορ οκτώ λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης στο Μολινό.

Οι ερυθρόλευκοι ζήτησαν πέναλτι σε δύο περιπτώσεις. Στο 55ο λεπτό σε σπρώξιμο του Μπολί στον Ελ Αραμπί και στο 59ο λεπτό σε πτώση του Τσιμίκα μετά από μαρκάρισμα του Ντόχερτι. Σε αμφότερες τις περιπτώσεις ο Πολωνός διαιτητής, Σίμον Μαρτσίνιακ, διέταξε να συνεχιστεί το ματς.