29/10/201909:00

Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Επέστρεψε στις νίκες με σκορ 86-60 τον ΑΙΑΝΤΑ ΑΣΑΑ

Ο Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες την υπόθεση νίκη και δοκίμασε σχήματα δίνοντας χρόνο συμμετοχής στον αγώνα σε όλους τους αθλητές της ομάδας.

Με 11-0 ξεκίνησε το παιχνίδι για τον ΑΣΣΑ με πίεση σε όλο το γήπεδο και γρήγορο ρυθμό .
Με 26-12 ολοκληρώθηκε το δεκάλεπτο με 11 αθλητές να έχουν πάρει ήδη χρόνο συμμετοχής.
Στο ημίχρονο συνεχίζοντας σε υψηλούς ρυθμούς ο ΑΣΣΑ πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 46-28 .

Δαιμονισμένο τρίτο δεκάλεπτο με φοβερό μπάσκετ και στις δύο πλευρές του γηπέδου με επιμέρους σκορ 25-12 έστειλε το σκορ στο 71-40.
Τελικό σκορ 86-60 με τον ΑΣΣΑ να κόβει ταχύτητα στο Δ δεκάλεπτο και τον ΑΙΑΝΤΑ ΑΣΑΑ να βρίσκει ευκαιρία και να ψαλιδίζει την διαφορά .
Δεκάλεπτα: 26-12 , 46-28, 71-40, 86-60.

ΑΣΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Παπαθανασόπουλος , Μαντούβαλος 12, Αντωνόπουλος, Θεοδωρόπουλος 6(2), Τοπιντζής 4, Κιούφης 7(1),Συνετός 7, Μαναβόπουλος 18, Πίκιος 9(1), Αγραπιδάκης 2, Νικολόπουλος 8, Κάλλης 13(2).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΣΑΑ:Μανιάδης 12, Κολόκας 6, Στεργίου 8, Μπαράκος 3(1), Δεμής, Βασσής, Βαγγέλης 20, Κούμενος,Καραδημητρίου, Μπαράκος Γ, Φρένγκου 11(1).